Jesteś zarządcą?

Sprawdź, co możesz z nami zrobić?

Czy wiesz, że aż 40% emisji CO2 pochodzi z budynków? Jako zarządca nieruchomości masz unikalną okazję, aby przyczynić się do ochrony klimatu, ograniczając zużycie energii i jednocześnie zmniejszając koszty eksploatacji swoich budynków. Zostań Superzarządcą i wybierz systemowe zarządzanie efektywnością budynków.

Nie wiesz od czego zacząć, a może czujesz, że brakuje Ci narzędzi, aby skutecznie wprowadzać zmiany? Poznaj System Zarządzania Energią
To innowacyjne rozwiązanie pomoże Ci zoptymalizować zużycie energii, zwiększając efektywność energetyczną Twoich budynków.

 

Dołącz do nas i wspólnie stwórzmy przyszłość, w której nasze budynki są bardziej przyjazne dla środowiska!

Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu z naszymi ekspertami.

Regulacje ludzkim okiem

Pakiet FIT for 55 zakłada redukcję emisji gazów cieplarnianych w UE o 55% do 2030 roku w porównaniu z poziomami z 1990 roku. Pakiet ten jest kluczowym krokiem w kierunku osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku.

Znajomość przepisów dotyczących efektywności energetycznej, norm budowlanych oraz wymagań dotyczących emisji CO2 pomoże Ci zrozumieć kierunek zmian, co do jakich jest zobowiązana nie tylko Polska, ale cała Unia Europejska. Poniżej przedstawiamy przegląd podstawowych regulacji, które Polska musi spełnić.

 

Bezemisyjne wszystkie nowe budynki

2030

Poprawa efektywności energetycznej istniejących budynków Dyrektywa EPBD Energy Performance of Buildings Directive

Zwiększenie udziału OZE

2030

49% udziału odnawialnych źródeł energii (OZE) w budynkach

 

Dyrektywa RED III

Oszczędność energii

2030

Oszczędność na poziomie:
30% energii pierwotnej,
39% energii finalnej.

Dyrektywa EED wprost wskazuje na widoczną rolę ESCO w projektach publicznych. Model ESCO preferowany przez Komisję Europejską

 

Dyrektywa EED

Bezemisyjność nowych budynków

2028+

Bezemisyjne nowe budynki administracji publicznej, a istniejące zostaną podzielone na klasy energetyczne i najgorzej performujące – zmodernizowane

Redukcja emisji

2027+

Bezemisyjne nowe budynki administracji publicznej, a istniejące zostaną podzielone na klasy energetyczne i najgorzej performujące – zmodernizowane

 

EU ETS 2

A co po roku 2030? 

 

  • W Polsce będzie dalej istniała konieczność dostosowywania istniejących budynków do nowych norm emisyjnych i efektywności energetycznej, aby spełniały wymogi dotyczące budynków bezemisyjnych, zgodnie z wymogami UE.
  • Pojawią się dodatkowe regulacje i normy związane z efektywnością energetyczną, które będą obowiązywać w Polsce i w całej UE.
  • Veolia dostosowując się do potrzeb będzie rozwijać nowe technologie i innowacje w zakresie efektywności energetycznej, które mogą być stosowane w budynkach mieszkalnych w celu poprawy wydajności energetycznej i redukcji zużycia energii.
  • Głównym celem Veolii są działania dążące do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku poprzez zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii oraz poprawę efektywności energetycznej.